Bibliotekę prowadzi: mgr Wanda Kasprzyk

Czwartek 8.00 –  11.50
Piątek Biblioteka nieczynna

Czytanie i czekolada

Dnia 12 kwietnia w naszej szkole od rana unosił się słodki zapach czekolady. Nikogo to nie powinno dziwić, wszak obchodziliśmy DZIEŃ CZEKOLADY. Tego dnia w bibliotece szkolnej można było otrzymać czekoladkę oraz spróbować przygotowanych owoców w gorącej czekoladzie. Zanim jednak uczniowie posmakowali tej słodkiej niespodzianki, odpowiadali na pytania, które dotyczyły czekolady.

Ten dzień był także okazją do zapoznania się z historią tego smakołyku oraz wypożyczenia książki, nie tylko  " z czekoladą w tle”.

Uczniowie klasy pierwszej w ramach zajęć świetlicowych  także raczyli się tym „napojem bogów”, dowiedzieli się, jak powstaje czekolada i wysłuchali fragmentów książki „Zapach czekolady”.

Z satysfakcją informujemy, że zainteresowanie literaturą i czekoladą było równie wysokie.

Słodko dziękujemy za dobrą zabawę!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została beneficjentem Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa, który dotyczy rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży. Opracowaliśmy wniosek  o sfinansowanie zakupów książek do biblioteki szkolnej i  otrzymaliśmy kwotę 15 tys. złotych (w tym 3 tys. wkładu własnego zapewnionego przez Organ Prowadzący Szkołę). Dzięki tym funduszom zasoby naszej szkolnej biblioteki znacznie się wzbogacą. Jesteśmy na etapie zbierania propozycji zakupów od uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Propozycje przyjmujemy do końca września.

Można je składać w bibliotece szkolnej lub na adres mailowy: lwerner@krakow.janski.edu.pl

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do tworzenia listy książek, które chcielibyśmy mieć
w naszej bibliotece.