tablica ogłoszeń

KOŁO PCK - REAKTYWACJA

15 września w siedzibie Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK przy ul. Studenckiej 19 w Krakowie odbyło się spotkanie osób reprezentujących placówki oświatowe województwa małopolskiego, które chcąc nawiązać współpracę z oddziałem, w celu koordynacji wolontariatu w szkole. Ramowy program spotkania:

1. Polski Czerwony Krzyż – Kim jesteśmy, jak działamy? Działalność PCK na rzecz dzieci  i młodzieży oraz rozwoju wolontariatu.

2. Szkolne Koła PCK – Jak założyć i prowadzić - przykłady akcji możliwych do realizacji.
3. Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych w Krakowie - działalność i oferta dla Szkolnych Kół.

4. Podsumowanie - określenie zasad współpracy w roku szkolnym 2016/2017.

Chcemy reaktywować Szkolne Koło PCK w naszym Gimnazjum i Liceum  i poszukujemy    i osób zainteresowanych tym zagadnieniem. Osoby te prosimy o kontakt z p. Iwoną Warzechą.