Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego

Szkoła Podstawowa im. Bogdana Jańskiego to jedna w wielu placówek, która w tym roku szkolnym oprócz uczniów klas od I do VIII pożegnała również gimnazjalistów – dlatego było to wydarzenie wyjątkowe.  Odbyło się w dwóch częściach. Po mszy świętej w kościele Arka Pana, podczas pierwszej odsłony uroczystości, świadectwa odebrali najmłodsi uczniowie z klas I, II i V. Towarzyszyli im nauczyciele i dumni rodzice.

Następnie o godz. 11.00 rozpoczęła się kolejna część imprezy, na którą zaproszenie przyjęli: pan Włodzimierz Pietrus – radny miasta Krakowa, radni Dzielnicy XVI Bieńczyce: panie Anita Biela i Małgorzata Piechnik oraz panowie Marcin Permus, Łukasz Wabik, Piotr Opozda oraz Grzegorz Król, a także pan Kacper Rosa – radny Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Podczas uroczystości pożegnano aż stu czterdziestu absolwentów gimnazjum i ósmej klasy szkoły podstawowej, wręczono ponad pięćdziesiąt świadectw z wyróżnieniem za wysoką średnią ocen oraz nagrodzono uczniów za moc osiągnięć naukowych i działalność społeczną.

W części artystycznej spotkania wystąpiła szkolna grupa teatralna Bo Ja, która jak zwykle rozbawiła publiczność do łez. Zwieńczeniem był występ nauczycielek, które w układzie choreograficznym i wokalnym zadedykowały ukochanym uczniom piosenkę „Ta sama chwila”. Takimi oto wzruszeniami oraz przemówieniem dyrektora Mariusza Stachnika i przybyłych gości zakończyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Bogdana Jańskiego.  Tym samym rozpoczęły się wakacje.