Już dziś zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych na wrześniową wycieczkę Szlakiem Piastowskim: Poznań – Wenecja – Biskupin – Gniezno – Ostrów Lednicki, która odbędzie się 16 – 19 września 2017. Spędzimy 4 dni wśród jezior i historii Polski. Szczegółowy program w załączniku.
Prosimy o deklarację uczestnictwa do 30 czerwca przez dziennik elektroniczny do pani Agnieszki Cygan. Natomiast spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 września o godzinie 16.30 (godzina może ulec zmianie). Na spotkaniu uczestnicy będą zobowiązani wpłacić zaliczkę w wysokości 100 zł.
Mówi się, że początki są trudne, ale spróbujcie się z kimś pożegnać…
Najpierw w czwartek na Mszy świętej w Arce Pana żegnaliśmy księdza proboszcza Edwarda Baniaka, który przechodzi na emeryturę. W imieniu społeczności szkolnej Gimnazjum i Liceum im. Bogdana Jańskiego podziękowania i życzenia złożyli Magdalena Chlebicka i Michał Sadowski.
Następnego dnia, 23 czerwca, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego musieliśmy pożegnać uczniów klas trzecich gimnazjum i jeszcze kilku wspaniałych nauczycieli: mgr Annę Krasowską,
mgr Izabelę Fornalczyk i mgr Beatę Wójcik.
Trzecioklasiści przygotowali dla nas kabaretowe zajęcia edukacyjne, przedstawienie pt. Atlas uczniów, udostępniając nam wiedzę o różnych typach uczniowskich zachowań. Bo jak nie oni, to kto?
Drugoklasiści wyposażyli starszych kolegów na dalszą drogę w odblaski i słoniki na szczęście, a nauczyciele w wiele nagród i świadectw z wyróżnieniem.
W imieniu klas trzecich żegnała nas Laura Luksa, która zaprezentowała pełen wspomnień film i zaśpiewała/zarapowała napisany przez siebie utwór. Niektórzy płakali jak bobry.
Wszyscy, zarówno członkowie szkolnej społeczności, jak i zaproszeni goście poddali się atmosferze tego pełnego radości i wzruszeń spotkania.
Słowa nie oddadzą tego nastroju w pełni, więc zapraszamy do oglądania zdjęć.
W roku szkolnym 2016/2017 grupa dziennikarzy tworzyła naszą wspólną gazetkę „U Bogdana”, która jest publikowana na stronie ogólnopolskiego projektu JuniorMedia. Jako aktywni uczestnicy otrzymaliśmy certyfikat udziału. Teraz wakacyjna przerwa, a we wrześniu wracamy z nowymi dziennikarskimi pomysłami.
W dniu 19 czerwca 2017 roku odbył się finał Szkolnego Konkursu Talentów FeTa. To wielki dzień dla uczniów, którzy zechcieli zaprezentować innym swoje umiejętności. Młodzi zdolni stanęli w szranki w kilku kategoriach: muzyka, recytacja, taniec oraz reżyseria. Jury w składzie: wicedyrektor Laura Werner, pani Katarzyna Różowicz oraz pani Renata Smajek miało niemały kłopot, gdyż wszyscy uczestnicy wykazali się fantastycznymi zdolnościami. Ostatecznie laury przyznano:
- w kategorii muzyka: I miejsce Gracjan Grabowski, II miejsce Piotr During, wyróżnienie Laura Luksa
- w kategorii taniec: Julia Sobczyk
- w kategorii recytacja: I miejsce Olimpia Kotarba, II miejsce Karolina Oryszczak
- w kategorii reżyseria: I miejsce Izabela Kwaśniewska, II miejsce Bartosz Szczygieł.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu. Największą radością jest dla nas to, że zgłosiło się tak wielu młodych ludzi, którzy zechcieli podzielić się z nami swoimi pasjami.
Z niecierpliwością i ciekawością czekamy na następny rok szkolny i kolejną edycję FeTy.
Wyjechaliśmy z Krakowa około godziny 18:00. Cała droga przebiegła dosyć spokojnie. Wszyscy się cieszyli, że będą mogli zwiedzić kraje Europy zachodniej. Po około dwudziestu trzech godzinach zakwaterowaliśmy się w hotelu o nazwie F1 niedaleko Nimes. Z zewnątrz nie wyglądał przekonująco. Mnie osobiście przypominał kilka kontenerów poukładanych na sobie i pomalowanych na biało. Jednak ”miło się rozczarowałem”. W środku hotel był na naprawdę dobrze wyposażony. Pomimo tego, że byliśmy zmęczeni długą drogą, panie nauczycielki i tak musiały interweniować, ponieważ gościliśmy się nawzajem w swoich pokojach po ciszy nocnej. Przecież nie było wystarczająco dużo czasu, żeby wygadać się w autobusie!