konkursy i osiągnięcia

Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych

W dniach 25-28 stycznia odbył się X Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu, w których uczestniczyła nasza uczennica klasy 2 d Julia Sobczyk.
Aby móc zakwalifikować się do w/w konkursu trzeba było przygotować własną choreografię, przedstawić ją oraz zostać wytypowanym przez pedagoga Studia Baletowego Opery Krakowskiej.
Zamysłem organizatorów (Centrum Edukacji Artystycznej, Stowarzyszenie Pro- Arte oraz Opera Śląska) było przedstawienie osobowości artystycznej młodych tancerzy i choreografów.
Dla Julii przede wszystkim była to niewątpliwie wielka przygoda. Była to też możliwość spotkania się, skonfrontowania się z najlepszymi, zdobycia nowych doświadczeń i zupełnie innego spojrzenia na choreografię prezentowaną przez znakomitych tancerzy polskich i zagranicznych.
Niewątpliwie również cennym doświadczeniem było przedstawienie swej choreografii przed jury składającego się z wybitnych polskich i zagranicznych choreografów i pedagogów baletu.