konkursy i osiągnięcia

Konkurs "Od Wandy do Sendzimira"

10 kwietnia 2014 odbył się finał konkursu „Od Wandy do Sendzimira”. Drużyna naszego gimnazjum zmierzyła swoje siły w konkursie na temat historii Nowej Huty, który w tym roku kładł szczególny nacisk na historię walki opozycji z ideologią i posunięciami władz PRL-u.

W skład naszej drużyny weszło pięć dziewcząt z klasy pierwszej gimnazjum: Natalia Gądek, Justyna Dec, Angela Mazepus, Magda Nazimek, Wiktoria Pater. Chodziły one na wykłady i zajęcia przygotowujące do konkursu prowadzone przez pracowników Muzeum Miasta Krakowa - Nowej Huty. Po każdej prelekcji pilnie wypełniały punktowane testy. Ponieważ drużyna reprezentująca daną szkołę mogła liczyć maksymalnie 4 osoby  5 kwietnia odbyły się wewnętrzne szkolne eliminacje. W drużynie nie pojawiła się ostatecznie Angela Mazepus, która obserwowała zmagania konkursowe z pozycji publiczności i stanowiła mocne ogniwo dopingujące. W gronie kilkudziesięciu drużyn reprezentujących szkoły z terenu Nowej Huty i Krakowa nasza szkoła zajęła środkowe miejsca.