konkursy i osiągnięcia

Konkurs ortograficzny

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 21 lutego 2014 r. odbyło się w naszej szkole Wielkie Dyktando. Konkurs zorganizowały nauczycielki języka polskiego: panie Wanda Kasprzyk, Iwona Gębuś i Joanna Bajer.

Wszystkie klasy, o tej samej godzinie pisały najeżony trudnościami ortograficznymi tekst, który sprawdzał znajomość wszystkich reguł ortograficznych: „ż” czy „rz”, „u” czy „ó”, razem czy osobno, z małej czy z dużej litery - z takimi pytaniami musieli się zmierzyć uczniowie. Komisja konkursowa wybrała 10 najlepszych osób, które przeszły do etapu finałowego. Tu zadanie było jeszcze trudniejsze: oprócz ortografii, uczniowie musieli się wykazać znajomością poprawnej polszczyzny i związków frazeologicznych. Trzeba przyznać, że poziom był bardzo wysoki.

W liceum miejsce I zajęły: Klaudia Leska i Katarzyna Walawender zdobywając taką samą liczbę punktów.
Zaś w gimnazjum zwyciężyła uczennica klasy 3b - Anna Sieńko.

Serdecznie gratulujemy!