WYDARZENIA

Alfik Matematyczny

Dnia 21 listopada 2018 obyła się XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział ponad 61 tysięcy uczestników, wśród których wyłoniono 346 laureatów.

W naszej szkole zadania rozwiązywało 14 uczniów.

Spośród nich kilkoro uzyskało bardzo dobre wyniki.

Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej: Albert Roszak z klasy 2a, Jan Królikowski z klasy 5a, Maciej Stachnik z klasy 7a, Zuzanna Kisiel z klasy 8a, oraz uczennica Gimnazjum Zuzanna Gołąb z klasy 3d. Osiągnięcia tych uczniów zostały uhonorowane dyplomami, które zostały im uroczyście wręczone przez Pana Dyrektora.

Życzymy kolejnych sukcesów i w przyszłości sięgnięcia po najcenniejsze nagrody.

 

 

Laurka dla Nowej Huty

Konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5 i 6 lat mieszkających na terenie nowohuckich dzielnic.

 

W 2019 roku Nowa Huta obchodzi 70-te urodziny. Z tej okazji zapraszamy dzieci 5 i 6 letnie, mieszkające na terenie nowohuckich dzielnic do złożenia Nowej Hucie życzeń w formie okolicznościowej laurki. Są to równocześnie życzenia dla wszystkich mieszkańców nowohuckich dzielnic, aby dobrze nam się tutaj żyło.

 

Cele konkursu:
- uczczenie jubileuszu 70-lecia Nowej Huty,
- stworzenie okazji do twórczej zabawy w zakresie aktywności plastycznej dzieci oraz twórczej współpracy dzieci i rodziców,
- wzbudzenie wśród dzieci chęci poznawania okolic miejsca zamieszkania, ciekawych miejsc, historii, tradycji, czyli „małej ojczyzny” .

 

Wiecej informacji oraz regulamin dostępny jest tutaj: Laurka dla Nowej Huty - Regulamin

 

 

 

„Pomaganie przez ubranie”

Bierzemy udział w akcji „Pomaganie przez ubranie”.

 

W styczniu, przed feriami, przyłączyliśmy się do akcji „Pomaganie przez ubranie.

 

Akcja polega na oddawaniu do powtórnego użytku niepotrzebnych już elementów garderoby. Odzież, która nie jest nam już potrzebna ,oddajemy do specjalnych pojemników, aby pomóc potrzebującym, bo głównym założeniem działalności „Pomaganie przez ubranie” jest wsparcie finansowe fundacji charytatywnych, do których trafią pieniądze wygenerowane z zawartości przesłanego worka. Naszą zbiórką wspomagamy Hospicjum dla dzieci im. Ks. Tischnera.

 

Właśnie oddaliśmy pierwszy kontener , gdzie było 37 kg ubrań, a na rzecz hospicjum zostanie przekazana kwota 74 zł..

 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i zapraszamy do dalszego zbierania. Kolejny pojemnik na ubrania znajduje się przy szatni i jest już częściowo zapełniony.

Akcję na terenie szkoły prowadzi klasa piąta.

 

Konkurs pięknego czytania

W dniu 6 lutego 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje do 12 edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.

 

Konkurs ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie ich do odkrywania własnej aktywności twórczej i prezentacji swoich umiejętności.

 

W szkolnych eliminacjach  wzięli udział następujący uczniowie: Maksymilian Zakrzewski, Igor Wójcik, Edyta Kopera, Anna Klamka, Konrad Salwiński, Julia Kisiel, Filip Gieroń, Jan Królikowski, Natalia Smajek, Samanta Cetera, Małgorzata Froń, Paulina Milewska, Daria Turaczyk, Julia Walczak, Kamil Wojtal.

 

Uczniowie czytali wybrane przez siebie fragmenty  ulubionych książek a Jury wybierało tych, którzy czytają najpiękniej;  wyraźnie, z odpowiednią intonacją i interpretacją tekstu.

 

Do reprezentowania szkoły  w konkursie zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:

  • Maksymilian Zakrzewski z klasy drugiej SP
  • Edyta Kopera z klasy piątej SP
  • Natalia Smajek  z klasy siódmej SP
  • Kamil Wojtal z klasy trzeciej „A” Gimnazjum

Laureatom eliminacji szkolnych gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu.

 

"Nie ma radości bez niepodległości"

30 stycznia grupa teatralna BoJa wystąpiła przed najwdzięczniejszą widownia - Swoimi Rodzicami. Zaprezentowali się w spektaklu słowno - muzycznym: "Nie ma radości bez niepodległości".

Grali charytatywnie, na rzecz chorego chłopca, Alana. W puszce znalazło się prawie 120 zł! Dziękujemy Wspaniałym Rodzicom za dar z serca.

 

 

Spotkanie Wigilijne 21.12.2018

„Jest taki dzień, taki ciepły choć grudniowy” - Wigilia i spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej im. Bogdana Jańskiego w Krakowie

 

„ Oto zwiastuję wam radość wielką,

która będzie udziałem całego narodu.

Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel,

którym jest Chrystus Pan.”

 

W piątkowe przedpołudnie 21.12.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Bogdana Jańskiego na os. Niepodległości 19 miało miejsce wyjątkowe spotkanie wigilijne, które zgromadziło wokół świątecznego stołu wielu znamienitych gości:  ks. dr Jerzego Czerwienia – Proboszcza Parafii Matki Bożej Królowej Polski - ARKA PANA, p. Michała Drewnickiego – wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa, p. Włodzimierza Pietrusa – Radnego Miasta Krakowa, p. Marcina Permusa – Radnego Dzielnicy XVI Miasta Krakowa, p. Kacpra Rosę – Radnego Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa, p. Mariana Czajczyka – Kanclerza Uczelni Jańskiego w Łomży, dyrekcję, grono pedagogiczne, pracowników oraz uczniów szkoły.

W świąteczny nastrój wprowadziło nas niezwykle wzruszające przedstawienie jasełkowe dotyczące istoty Świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentowali je uczniowie klas: pierwszej, drugiej, piątej, siódmej i ósmej szkoły podstawowej, wspomagani przez gimnazjalistów.

Dodatkowych wzruszeń dostarczyła zebranym relacja wolontariuszki Szlachetnej Paczki z przekazania darów wybranej przez szkołę rodzinie. Jest to tym bardziej cenne, że Szkoła Jańskiego od dawna angażuje się w działania charytatywne i wolontaryjne.

Po tych wzruszających chwilach Kanclerz Uczelni – mgr Marian Czajczyk – złożył na ręce społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości serdeczne życzenia ciepłych, rodzinnych
i radosnych Świąt, spędzonych w atmosferze wzajemnej życzliwości i miłości. Następnie uczniowie z wychowawcami udali się do swoich klas, by we własnym, kameralnym gronie podzielić się opłatkiem, a zaproszeni goście i pozostali pracownicy szkoły udali się na świąteczny poczęstunek.

W radosnym dniu,

gdy Jezus Chrystus – Bóg Człowiek narodził się, by zamieszkać wśród ludzi,

                                                                                                            szczere życzenia spokojnych, rodzinnych,

Świat Bożego Narodzenia

przesyła

społeczność Szkoły Podstawowej

im. Bogdana Jańskiego w Krakowie.

 

Kraków, 21.12.2018 r.

 

 
1 2 3 4 [5] 6 7 8 .. 74