Regionalny parlament

„Regionalny parlament. Sejmik Województwa Małopolskiego – Lekcje samorządowe” to projekt, którego celem jest podnoszenia poziomu wiedzy i świadomości młodych Małopolan w zakresie zasad funkcjonowania Samorządu Województwa Małopolskiego oraz walorów, tradycji i historii Regionu.

Dzięki uczestnictwu w „Lekcjach samorządowych”, uczniowie poznają m.in. specyfikę realizacji zadań publicznych właściwych dla Samorządu Województwa w takich obszarach jak: edukacja, kultura, ochrona zdrowia, turystyka, rozwój gospodarczy, fundusze europejskie.

Projekt „Lekcje samorządowe” realizowany jest w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie przy ul. Racławickiej 56 w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Zajęcia z nami prowadził dziennikarz - kierownik redakcji publicystyki Radia Kraków p. Jacek Bańka.

„Kultura dostępna” dla uczniów

12 września  2018 r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli udział w programie „Dostępna kultura” realizowanym przez Muzeum Narodowe w Krakowie dzięki inicjatywie i wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez dwa najbliższe miesiące uczestniczyć będziemy w lekcjach muzealnych i spacerach edukacyjnych. realizowanych we wszystkich oddziałach MNK.

Jako pierwsi uczestniczyli w takich zajęciach uczniowie klas trzecich gimnazjum  oraz  uczniowie klasy drugiej i piątej szkoły podstawowej. Zajęcia odbywały się między innymi w Oddziale Muzeum Narodowego Sukiennice. Temat zajęć to „Malarscy kronikarze historii Polski”. Obejrzeliśmy XIX-wieczne polskie malarstwo i rzeźbę przedstawiające ważne wydarzenia z historii Polski. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści pani prowadzącej zajęcia i mieliśmy okazję przypomnieć sobie o tych wydarzeniach z innej perspektywy niż szkolna sala i ławka Na zakończenie zajęć wykonywaliśmy ciekawe ćwiczenia z wykorzystaniem zbiorów muzeum. Takie zajęcia bardzo nam się podobały. Były ciekawe, inne niż lekcje i poszerzyły naszą wiedzę nie tylko z historii. Dziękujemy i prosimy o więcej.

Zmiana podziału godzin (od 17.09)

Uwaga! Od 17.09 (poniedziałek) obowiązuje nowy podział godzin.

Otwórz

KONKURS NAUKOWO-KULTUROWY „PLUS RATIO QUAM VIS”

Nasza Szkoła zachęca do udziału w KONKURSIE NAUKOWO-KULTUROWYM „PLUS  RATIO  QUAM  VIS”.

W roku szkolnym 2018/2019  tematem wiodącym konkursu będzie hasło:

SŁUŻĄC OJCZYŹNIE - pracą, myślą, talentem.

Organizatorzy:

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius

Stowarzyszenie SZERSZE HORYZONTY

Akademia Żakowska w Krakowie

Więcej informacji na stronie:

Zgłoszenia przyjmują:

Aleksandra Paluch i Barbara Sołtys-Wcisło

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

Rok szkolny 2018/19 rozpoczęliśmy od udziału we mszy świętej w kościele Arka Pana. Razem z koleżankami i kolegami z innych szkół modliliśmy się o dar mądrości, roztropności w ciągu całego roku. Następnie udaliśmy się do szkoły, aby tam przywitać się z nauczycielami i kolegami.

Najmłodsi z  nas czyli uczniowie klasy pierwszej i drugiej spotkali się z panem dyrektorem i nauczycielami w świetlicy szkolnej, a starsi ( klasa piata, siódma, ósma i klasy trzecie gimnazjum) obejrzeli na sali gimnastycznej  krótki program przygotowany przez nauczycieli i uczniów klasy ósmej i  trzeciej a gimnazjum.

Ponieważ w tym roku świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą program miał charakter patriotyczny. Koledzy przypomnieli nam o tamtych dniach, kiedy Polacy walczyli o wolność ojczyzny.  Przyłączając się  do akcji   Narodowe Czytanie wysłuchaliśmy fragmentu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Opowiadał  on o rodzinie jednego z bohaterów, Seweryna Baryki ukazując,  jak wojna komplikuje życie ludzkie. Obejrzeliśmy też krótki film o wrześniu 1939 roku i wysłuchaliśmy piosenki „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”. Na zakończenie odśpiewany został przez Dominikę Ronij hymn naszej szkoły.

Dziękujemy uczniom za poświęcenie ostatnich dni wakacji na przygotowanie uroczystości.

Wszystkim życzymy udanego i  owocnego roku szkolnego.

Terminy informacyjnych spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2018/2019

12 września (środa) 2018r.  – Spotkanie organizacyjne z rodzicami uczniów klas 3 gimnazjum.

Spotkania z rodzicami odbywają się o godz. 17.30.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbędzie  się w poniedziałek 3 września 2018 r.

Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

Uczniowie klasy V, VII, VIII oraz klas gimnazjalnych spotykają się z wychowawcami klas o godzinie 7.30 przed budynkiem szkoły i udają się wspólnie na Mszę św. do Arki Pana. Następnie wracają do budynku szkoły na uroczysty apel oraz spotkanie informacyjne z wychowawcami.