Organizacja zakończenia roku szkolnego

22.06.2018 r. – 9.00 – Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
                                         i rozdanie świadectw

Zabierz książkę na wakacje

W tym roku będziecie mogli wypożyczyć książki na wakacje z naszej szkolnej biblioteki. Zapraszamy od 18 czerwca.

Akcja masowego czytania już w piątek

Jak widzicie przygotowujemy się do piątkowej akcji "Jak nie czytam, jak czytam".
Przyłączamy się do ogólnopolskiego bicia rekordu liczby uczniów czytających w tym samym momencie. W ubiegłym roku czytało 459 409 uczniów.
Jeśli chcecie dołączyć, przynieście w piątek 8 czerwca do szkoły książkę (do czytania) i karimatę (do siedzenia). Spotykamy się na 3 godzinie lekcyjnej.

Małopolski Mityng Lekkoatletyczny

W dniu 3 czerwca na stadionie AWF w Krakowie odbył się Małopolski Mityng Lekkoatletyczny " I Ty możesz zostać Mistrzem". Uczennica klasy 2 d Julia Sobczyk zdobyła 2 miejsce w skoku wzwyż uzyskując fenomenalny wynik- 168 cm, jednocześnie poprawiając swój rekord życiowy o 8 cm. Uzyskany wynik pozwolił Julii uplasować się w Polsce na 1 miejscu. Gratulujemy!

Akcja masowego czytania

Już 8 czerwca 2018 r. nasza szkoła włącza się do akcji organizowanej przez redakcję miesięcznika Biblioteka w Szkole. Jest to największa akcja czytelnicza w Polsce. Jej symbolem jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie (w zeszłym roku było to 459 tys. osób).
Biorąc udział w akacji chcemy, zgodnie z celem organizatorów, pokazać, że młodzież czyta znacznie więcej niż dorośli, że miło poczytać sobie w gronie koleżanek i kolegów, że książka to dla nas rozrywka, przyjemność a nie tylko szkolny obowiązek. Chcemy też ,aby ci z pośród nas, którzy nie czytają mieli okazję spróbować. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji. Szczegóły dotyczące wydarzenia na tablicy informacyjnej w szkole, w szkolnej bibliotece i u nauczycieli.

Wycieczka do Grecji

26 maja 62 uczniów pod opieką 5 nauczycieli ruszyło w długą podróż na Riwierę Olimpijską, aby odkrywać kolebkę europejskiej cywilizacji i kultury... A może, żeby cieszyć się śródziemnomorskim krajobrazem i pogodą?

XII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Mitach i Kulturze Antycznej

17 maja odbył się finał XII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mitach i Kulturze Antycznej. Magda Bielecka zajęła I miejsce, a Kamila Dziedziniewicz otrzymała list gratulacyjny za osiągnięcie wysokiego wyniku (obie uczennice z klasy 3a gimnazjum).Gratulujemy! Konkurs organizowany jest przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży pod patronatem Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zachęcamy wszystkich miłośników mitologii i starożytności do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.