Na fundamencie krzyża

Dnia 27 kwietnia 2018r drużyna naszej szkoły zdobyła 2 miejsce w konkursie  historycznym „Na fundamencie krzyża”. Szkołę Podstawową  z oddziałami gimnazjalnymi im. Bogdana Jańskiego reprezentowały Aleksandra Jakubowska i Gabriela Ordon z klasy 2b gimnazjum. Dziewczynki  niestety przegrały walkę o 1 miejsce zaledwie 1 punktem. W jury konkursu zasiadał ksiądz Stanisław Puzyniak proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Krakowie, Jan Franczyk dawny działacz podziemnej Solidarności z Nowej Huty , obecnie dziennikarz gazety „Głos. Tygodnik Nowej Huty” oraz Maciej Miezian pracownik Muzeum Miasta Krakowa oddziału w Nowej Hucie. Patronat nad konkursem sprawowała również Rada Miasta Krakowa, która współfinansowała nagrody. Naszej reprezentacji gratulujemy wysokiej wiedzy na temat historii Kościoła w Nowej Hucie a szczególnie o bohaterze tej edycji konkursu księdzu Kazimierzu Jancarzu z Mistrzejowic.

Wizyta w Oświęcimiu

25 kwietnia uczniowie klas trzecich odwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu utworzone w miejscu byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.
Oto fotograficzne wspomnienia z tej wyprawy autorstwa Karola z 3c.

Dzień ziemi 2018

22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi – szereg akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Z tej okazji został zorganizowany w szkole konkurs fotograficzny „Piękno przyrody Małopolski”.

Uczniowie przynieśli bardzo dużo ciekawych fotografii i trudno było wybrać te najlepsze, prezentujące uroki przyrody naszego regionu. Spośród wysokich prac wyłoniono zwycięzców, a z pozostałych zdjęć powstała piękna wystawa fotograficzna.

Lista zwycięzców:

I miejsce               Julia Sobczyk                                 kl. 2d

II miejsce             Klaudia Augustyn                          kl. 2b

III miejsce            Aleksandra Jakubowska               kl. 2b

Wyróżnienie      Barbara Mężyk                                kl. 7a

Julia Ordon                                       kl. 2b

Kamila Szlosek                                 kl. 2c

Nikola Rotter                                    kl. 3a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!

Pierwszy dzień egzaminów

Jeszcze raz życzymy powodzenia uczniom klas trzecich gimnazjum. Obiecujemy trzymać kciuki dziś, jutro i zawsze, kiedy będziecie tego potrzebować.

Egzaminy gimnazjalne

Już jutro uczniowie klas trzecich rozpoczynają egzamin gimnazjalny. W środę zmierzą się z przedmiotami humanistycznymi, w czwartek z matematyczno - przyrodniczymi, a w piątek czeka ich egzamin z języka obcego.
Klasa pierwsza już dziś trzyma kciuki, aby starszym kolegom egzamin poszedł pierwsza klasa.

Brązowy medal w siatkówce dziewcząt

Krakowska Olimpiada Młodzieży (siatkówka dziewcząt) pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego zakończona 10 kwietnia 2018 r. wielkim sukcesem!

Nasze dziewczyny wywalczyły brązowy medal eliminując ponad 40 zespołów szkół Krakowa. Ustąpiły tylko dwóm szkołom sportowym. Po ciężkich bojach w dwuetapowych eliminacjach, meczach półfinałowych i wielkim finale stanęły na podium.

Nasze medalistki zostały uczczone w szkole kwiatami, burzą oklasków i owacjami.

Oto ten niepowtarzalny skład naszej drużyny:
Magdalena Bielecka (c.), Inka Czajka, Ewa Galica, Anna Gawęda, Barbara Jakubik, Angelika Kucharzyk, Julia Mizgała, Weronika Nowak, Dominika Przybylik, Julia Sobczyk, Wiktoria Stuligrosz (c.), Magdalena Szafraniec.

G R A T U L A C J E ! ! !

Czytanie i czekolada

Dnia 12 kwietnia w naszej szkole od rana unosił się słodki zapach czekolady. Nikogo to nie powinno dziwić, wszak obchodziliśmy DZIEŃ CZEKOLADY. Tego dnia w bibliotece szkolnej można było otrzymać czekoladkę oraz spróbować przygotowanych owoców w gorącej czekoladzie. Zanim jednak uczniowie posmakowali tej słodkiej niespodzianki, odpowiadali na pytania, które dotyczyły czekolady.

Ten dzień był także okazją do zapoznania się z historią tego smakołyku oraz wypożyczenia książki, nie tylko  " z czekoladą w tle”.

Uczniowie klasy pierwszej w ramach zajęć świetlicowych  także raczyli się tym „napojem bogów”, dowiedzieli się, jak powstaje czekolada i wysłuchali fragmentów książki „Zapach czekolady”.

Z satysfakcją informujemy, że zainteresowanie literaturą i czekoladą było równie wysokie.

Słodko dziękujemy za dobrą zabawę!