Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych

W dniach 25-28 stycznia odbył się X Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu, w których uczestniczyła nasza uczennica klasy 2 d Julia Sobczyk.
Aby móc zakwalifikować się do w/w konkursu trzeba było przygotować własną choreografię, przedstawić ją oraz zostać wytypowanym przez pedagoga Studia Baletowego Opery Krakowskiej.
Zamysłem organizatorów (Centrum Edukacji Artystycznej, Stowarzyszenie Pro- Arte oraz Opera Śląska) było przedstawienie osobowości artystycznej młodych tancerzy i choreografów.
Dla Julii przede wszystkim była to niewątpliwie wielka przygoda. Była to też możliwość spotkania się, skonfrontowania się z najlepszymi, zdobycia nowych doświadczeń i zupełnie innego spojrzenia na choreografię prezentowaną przez znakomitych tancerzy polskich i zagranicznych.
Niewątpliwie również cennym doświadczeniem było przedstawienie swej choreografii przed jury składającego się z wybitnych polskich i zagranicznych choreografów i pedagogów baletu.

Sukcesy sportowe Bartka Szczygła

Mijający I semestr roku szkolnego 2017/2018 obfitował w sukcesy na wysokim poziomie sportowym Bartka Szczygła, ucznia klasy 3 a.
Oto niektóre z nich:
1. Zakwalifikowanie się do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Tenisowym WTK PUCHAR FAMILY TENNIS CAMP.
W rozgrywkach mogło brać udział tylko po 16 zawodników i zawodniczek. Zawody trwały 3 dni odbywały się w Ściegnach k. Karpacza. Każdy uczestnik miał do rozegrania po kilka meczy.
Finalnie Barek wygrał 4 mecze.
2. I miejsce w ogólnopolskim turnieju tenisa ziemnego WTK Kadetów.
Zawody odbyły się w Krakowie na kortach krytych 4-5.11.2017.
W turnieju brało udział wielu bardzo dobrych zawodników.
Bartek rywalizował w grze podwójnej (deblu).
3. Uczestnictwo w ogólnopolski turniej WTK kadetów (11.11.-12.11.2017), na kortach ziemnych GKS Górnik Łęczna.
W rozgrywkach uczestniczyli zawodnicy z całej Polski. Każdy z nich rozgrywał po klika meczy, niektóre trwały nawet po 2 godziny!
4. Udział w ogólnopolskim turnieju tenisa ziemnego WTK, który zorganizowany był w Rudzie Śląskiej w dniach 23.-24.09.2017.
Każdy z uczestników starał się zagrać jak najlepiej. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym.
Bartek po pokonaniu rywali tenisowych, doszedł do półfinału w grze singlowej.

Turniej tańca towarzyskiego

27 stycznia w Szkole Podstawowej nr 155 został zorganizowany Turniej Tańca Towarzyskiego "Karnawałowy mini pląs." Z dużym powodzeniem wzięła w nim udział nasza uczennica klasy 2 d Ania Wrona, reprezentująca Centrum Tańca M.I. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zachęcamy do oglądnięcia większej ilości zdjęć na stronie Okręgowego Małopolskiego PTT.

XV KRAKOWSKI KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 22 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury odbyły się eliminacje rejonowe XV Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego, w których reprezentowało nas troje uczniów: Dominika Ronij z 2a, Michał Pyzioł z 2c oraz Klaudia Żuwała z 3a. Każdy z uczestników przygotował swoją własną interpretację wybranego utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy. Pomimo sporej dawki stresu występy wypadły znakomicie – Dominika Ronij zdobyła I miejsce w konkursie. Czeka ją teraz występ na ostatnim etapie w Finale Krakowskim, który odbędzie się 30 stycznia. Całej Trójce naszych uczniów serdecznie gratulujemy, a Dominice życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu. Trzymamy kciuki!

Dzień otwarty

W sobotę 27 stycznia otworzyliśmy drzwi naszej szkoły. Dla kogo? Otóż dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć, co mamy do zaoferowania, ile się u nas dzieje i w jaki sposób wspólnie uczymy się i działamy. Chcąc przypomnieć sobie świąteczny nastrój, można było wspólnie z nami pokolędować. Grupa teatralna Bo Ja specjalnie na tę okazję przygotowała spektakl „O smoku, królu Kraku i o tym, jak powstał Kraków”, który w żartobliwy sposób opowiedział gościom znaną im skądinąd legendę. Przedstawienie zostało przyjęte wielkim aplauzem publiczności.

Po tej duchowej rozrywce można było spróbować pysznych słodkości przygotowanych przez naszych uczniów, a dla zdrowia i równowagi pograć w piłkę nożną czy obejrzeć pokazy szermierki. Naukowcy również się nie nudzili – czekały na nich pokazy doświadczeń w pracowni biologicznej i chemiczno-fizycznej. Natomiast najmłodsi na stanowiskach plastycznych mogli do woli wycinać, kleić, malować i lepić.

Frajdy było co niemiara. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych, na nasz następny Dzień Otwarty, który odbędzie się w marcu. Będzie jeszcze więcej atrakcji! Przyjdźcie, zobaczcie, a potem koniecznie dołączcie do nas we wrześniu jako uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bogdana Jańskiego.

Wyjście do Teatru Słowackiego

We wtorek 23 stycznia wyprawiliśmy się do Teatru Słowackiego na przedstawienie pt. "Chory z urojenia". Inscenizacja komedii Moliera w reżyserii Giovanniego Pampiglione już ponad 15 lat bawi widzów, których przyciąga do teatru grający główną rolę Andrzej Grabowski. Wszystkim aktorom należą się słowa uznania za wykreowane przez nich postaci, a Santiemu Migneco za cudownie barwną scenografię. Bawiliśmy się świetnie i wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli, szczerze spektakl polecamy. Gdy już przestaniemy się śmiać, może obudzi się w nas refleksja, że jak Argon często "chorujemy", bo potrzebujemy "uwagi" drugiego człowieka.

WOŚP 2018

Kolejny raz graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariuszami WOŚP zostało 29 uczniów. Razem zebraliśmy 17 284,54 zł. tym samym pobiliśmy ubiegłoroczny rekord. Najwięcej, bo prawie 2000 zł znalazło się w puszce Kacpra Ptaka z klasy 3a. Miejsca na szkolnym podium zajęli również Mateusz Rudek i Gracjan Grabowski z 3c.
Zapraszamy do oglądania zdjęć naszych wolontariuszy.