Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który dotyczy rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży. Opracowaliśmy wniosek o sfinansowanie zakupów książek do biblioteki szkolnej i otrzymaliśmy kwotę 15 tys. złotych (w tym 3 tys. wkładu własnego zapewnionego przez Organ Prowadzący Szkołę). Dzięki tym funduszom zasoby naszej szkolnej biblioteki znacznie się wzbogacą. Jesteśmy na etapie zbierania propozycji zakupów od uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Propozycje przyjmujemy do końca września.

Można je składać w bibliotece szkolnej lub na adres mailowy: lwerner@krakow.janski.edu.pl

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do tworzenia listy książek, które chcielibyśmy mieć w naszej bibliotece.

Rekolekcje Wielkopostne

19, 20, 21 marca 2018 - Kościół Arka Pana, godz.:

10.00 - klasy gimnazjalne

11.00 - klasa pierwsza i siódma

Spotkania z rodzicami - 21 marca

Spotkania z rodzicami odbędą się 21 marca (środa) o godzinie 17.00.
Rodziców dzieci wyjeżdżających na wycieczkę do Grecji zapraszamy na zebranie w dniu 21 marca o godzinie 16.30 do sali nr 20.

Dzień otwarty - marzec 2018

Legenda o Smoku Wawelskim - zapowiedź

Grupa Teatralna BoJa zaprasza na kolejne przedstawienie "Legendy o smoku wawelskim" podczas Dnia Otwartego Szkoły Podstawowej im. Bogdana Jańskiego 24 marca. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia.

KONKURS CHOREOGRAFICZNY STUDIA BALETOWEGO OPERY KRAKOWSKIEJ

Początkiem lutego na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej odbył się Konkurs Choreograficzny uczniów Studia Baletowego Opery Krakowskiej.

W 19 choreografiach zaprezentowało się 21 uczestników w wieku lat 8-19 prezentując kompozycje solowe i duety. Uczestniczyła w nim nasza uczennica Julia Sobczyk, która po raz kolejny zaprezentowała swoją własną choreografię, tym razem przed znakomitymi pedagogami sztuki baletowej: Zofia Rudnicka (była solistka baletu Teatru Wielkiego w Warszawie) oraz Alina Towarnicka-Niedżwiedż  i Renata Godek (byłe solistki baletu Opery Krakowskiej).

Już niebawem, bo 19 marca na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury, Julia weźmie udział w eliminacjach krajowych do Międzynarodowego Konkursu DANCE WORLD CUP 2018.

Życzymy powodzenia!

Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych

W dniach 25-28 stycznia odbył się X Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu, w których uczestniczyła nasza uczennica klasy 2 d Julia Sobczyk.
Aby móc zakwalifikować się do w/w konkursu trzeba było przygotować własną choreografię, przedstawić ją oraz zostać wytypowanym przez pedagoga Studia Baletowego Opery Krakowskiej.
Zamysłem organizatorów (Centrum Edukacji Artystycznej, Stowarzyszenie Pro- Arte oraz Opera Śląska) było przedstawienie osobowości artystycznej młodych tancerzy i choreografów.
Dla Julii przede wszystkim była to niewątpliwie wielka przygoda. Była to też możliwość spotkania się, skonfrontowania się z najlepszymi, zdobycia nowych doświadczeń i zupełnie innego spojrzenia na choreografię prezentowaną przez znakomitych tancerzy polskich i zagranicznych.
Niewątpliwie również cennym doświadczeniem było przedstawienie swej choreografii przed jury składającego się z wybitnych polskich i zagranicznych choreografów i pedagogów baletu.