Czytanie i czekolada

Dnia 12 kwietnia w naszej szkole od rana unosił się słodki zapach czekolady. Nikogo to nie powinno dziwić, wszak obchodziliśmy DZIEŃ CZEKOLADY. Tego dnia w bibliotece szkolnej można było otrzymać czekoladkę oraz spróbować przygotowanych owoców w gorącej czekoladzie. Zanim jednak uczniowie posmakowali tej słodkiej niespodzianki, odpowiadali na pytania, które dotyczyły czekolady.

Ten dzień był także okazją do zapoznania się z historią tego smakołyku oraz wypożyczenia książki, nie tylko  " z czekoladą w tle”.

Uczniowie klasy pierwszej w ramach zajęć świetlicowych  także raczyli się tym „napojem bogów”, dowiedzieli się, jak powstaje czekolada i wysłuchali fragmentów książki „Zapach czekolady”.

Z satysfakcją informujemy, że zainteresowanie literaturą i czekoladą było równie wysokie.

Słodko dziękujemy za dobrą zabawę!

Lista książek

Przypominamy, że tworzymy listę książek, które zakupimy do biblioteki szkolnej z dotacji Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa. Propozycje można składać do „książkowego pudełka (na parterze przy sekretariacie),w bibliotece szkolnej lub na adres mailowy.

Do tworzenia listy zapraszamy rodziców i uczniów.

Nowy numer gazetki

Zapraszamy do lektury nowego numeru gazetki „U Bogdana”. Znajdziecie w nim aktualności z życia szkoły, ciekawy wywiad, opowiadanie, trochę humoru i inne warte przeczytania artykuły.

Otwórz gazetkę

Zmiana podziału godzin (od 4.04)

Drobna zmiana w podziale godzin od 4.04.2018. Dostępny w zakładce plan lekcji.

Turniej siatkarski o Mistrzostwo Szkoły

24 marca 2018r. odbył się turniej siatkarski o Mistrzostwo Szkoły. W zmaganiach czteroosobowych składów mieszanych uczestniczyło 24 zawodniczek i zawodników zrzeszonych w 6 drużynach.

Laur zwycięstwa, czyli złoty medal i tytuł Mistrza Szkoły przypadł drużynie w składzie:

Magdalena Bielecka, Angelika Kucharzyk, Mateusz Kalczyński, Dawid Kokosiński ©.

Zwycięzcom gratulujemy!

P.S.

Z ostatniej chwili,  26 marca reprezentacja siatkarska dziewcząt  naszej Szkoły w składzie: Magdalena Bielecka ©, Inka Czajka, Ewa Galica, Anna Gawęda, Barbara Jakubik, Angelika Kucharzyk,  Julia Mizgała, Weronika Nowak, Dominika Przybylik, Julia Sobczyk, Wiktoria Stuligrosz ©, Magdalena Szafraniec, zanotowała kolejny wielki sukces na arenie międzyszkolnych zawodów Krakowskiej Olimpiady  Młodzieży. Tydzień temu spośród 42 szkół z Krakowa awansowaliśmy do grona 14 najlepszych a teraz już do pierwszych 6 !

Walka w półfinałach rozegra się na boiskach Com Com Zone w czwartek po Wielkanocy, tj. 5.04.2018 r. – trzymajmy kciuki za nasze zawodniczki !!!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który dotyczy rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży. Opracowaliśmy wniosek o sfinansowanie zakupów książek do biblioteki szkolnej i otrzymaliśmy kwotę 15 tys. złotych (w tym 3 tys. wkładu własnego zapewnionego przez Organ Prowadzący Szkołę). Dzięki tym funduszom zasoby naszej szkolnej biblioteki znacznie się wzbogacą. Jesteśmy na etapie zbierania propozycji zakupów od uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Propozycje przyjmujemy do końca września.

Można je składać w bibliotece szkolnej lub na adres mailowy: lwerner@krakow.janski.edu.pl

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do tworzenia listy książek, które chcielibyśmy mieć w naszej bibliotece.