Wielkopostne Dni Skupienia

Przez dwa dni 8 i 9 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły wysłuchali specjalnych kazań w ramach Wielkopostnych Dni Skupienia prowadzonych przez ks. dr Artura Kardasia CR, Kapelana Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego, Wydział Zamiejscowy w Krakowie. Tematem przewodnim spotkań była WIARA jako spotkanie człowieka z Bogiem.

W dzisiejszych czasach właściwe rozumienie WIARY jest kluczowe, gdyż wiele tu fałszywych wyobrażeń, poglądów i stereotypów. Wprowadzeniem do refleksji nad poruszanym tematem był fragment Pisma Świętego odczytanego przez uczniów Gimnazjum: Natalię Gądek, Patryka Kujawskiego, Adama Nawrockiego, Pawła Wołkanowskiego.

Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli również we Mszy Świętej w kościele parafialnym Arka Pana w Bieńczycach, której przewodniczył  ks. dr Artur Kardaś CR. W oprawie liturgicznej zaangażowani byli nasi uczniowie: Anna Śmigla – śpiew, Natalia Gądek – modlitwa wiernych, Krystian Suder- I czytanie, Mateusz Łosiński – oprawa muzyczna.