Od Wandy do Sendzimira

10 kwietnia 2014 odbył się finał konkursu „Od Wandy do Sendzimira”. Drużyna naszego gimnazjum zmierzyła swoje siły w konkursie na temat historii Nowej Huty, który w tym roku kładł szczególny nacisk na historię walki opozycji z ideologią i posunięciami władz PRL-u.

Wielkopostne Dni Skupienia

Przez dwa dni 8 i 9 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły wysłuchali specjalnych kazań w ramach Wielkopostnych Dni Skupienia prowadzonych przez ks. dr Artura Kardasia CR, Kapelana Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego, Wydział Zamiejscowy w Krakowie. Tematem przewodnim spotkań była WIARA jako spotkanie człowieka z Bogiem.

Turniej Czwórek Siatkarskich Mieszanych

W sobotę, 5 kwietnia w naszej Szkole odbył się od dawna zapowiadany "Turniej Czwórek Siatkarskich Mieszanych". Podstawowym warunkiem udziału w rozgrywkach był skład mieszany drużyny tzn. w każdym zespole musiała być co najmniej jedna dziewczyna lub jeden gimnazjalista wśród licealistów, lub jeden licealista wśród gimnazjalistów - jednym zdaniem: "czwórki mieszane". W Turnieju Siatkarskim wzięły udział cztery czteroosobowe drużyny. Na szczególne wyróżnienie zasługują prawdziwie odważne dziewczyny: Marika Miłek i Oliwia Tworek. Gra toczyła się systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Rezultaty i towarzyszące temu emocje rywali były zaskakujące.

Dołącz do nas na Facebooku!

ZOSTAŃ WSPÓŁTWÓRCĄ NASZEGO PROFILU NA FACEBOOKU!
Z radością informujemy, iż na Facebooku uruchomione zostały dwa profile naszych Szkół!

Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Krakowie:

Liceum Ogólnokształcące im. Bogdana Jańskiego w Krakowie:

Obejrzeliśmy "Kamienie na szaniec"

25.03.2014 r. uczniowie naszego Gimnazjum i Liceum pod opieką nauczycieli wybrali się na film Roberta Glińskiego pt.  „Kamienie na szaniec” będący adaptacją  książki Aleksandra Kamińskiego pod tym samym tytułem. Książka jest lekturą szkolną a adaptacja pozwoli spojrzeć na fakty ukazane w utworze z innej, artystycznej perspektywy. Film opowiada o losach okupacyjnych pokolenia, które w momencie wybuchu II wojny światowej wchodziło dopiero w okres dorosłości tzw. Pokolenia Kolumbów.

Witamy wiosnę na zielono!

21 marca to dzień lubiany przez wszystkich dorosłych i wszystkie dzieci - zaczyna się kalendarzowa wiosna! W tym roku pogoda też postanowiła uczcić ten dzień: od rana świeciło piękne słońce, a termometry poszybowały wysoko w górę! My też powitaliśmy wiosnę -uczniowie i nauczyciele ubrali się na zielono! Szkoła wyglądała trochę jak wielka łąka. Wiosennie wyglądają też nasze szkolne sale - dziś odbył się konkurs na najładniej przystrojoną klasę.

Za nami dzień drzwi otwartych

Pełną ofertę naszych Szkół mieli okazję poznać rodzice i uczniowie, którzy odwiedzili nas 12 bądź 15 marca w czasie dni drzwi otwartych. Na tę okazję dyrekcja, nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele atrakcji. Więcej szczegółów można dowiedzieć się z filmu, którego autorem jest nasz licealista Zbigniew Siwek.