Pomagamy rodzinnym domom dziecka!

W dniach od 25 listopada  do 6 grudnia 2013 roku trwa akcja Góra Grosza, zorganizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja wspiera rodzinne domy dziecka, organizując pomoc samotnym dzieciom. Nasza szkoła włączyła się w tę akcję. Jeden grosz znaczy niewiele, ale milion groszy może pomóc wielu ludziom!

Poetyckie Zaduszki

Listopad to miesiąc szczególnie poświęcony pamięci  tych, którzy odeszli.  My też wspominaliśmy zmarłych poetów, poprzez  recytację ich wierszy. Poezja Wisławy Szymborskiej i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego szczególnie przypadły do gustu uczestnikom konkursu recytatorskiego. Uczniowie Przygotowali własne  ciekawe interpretacje znanych wierszy o śmierci i przemijaniu.

Spotkanie z Panią Beatą Ostrowicką

Dnia 25 listopada klasa Ia Gimnazjum została zaproszona na spotkanie autorskie z Panią Beatą Ostrowicką – znaną autorką książek dla dzieci i młodzieży, takich jak: Zła dziewczyna, Zjeść żabę, Eliksir przygód czy Świat do góry nogami. Spotkanie było bardzo sympatyczne. Pisarka opowiedziała nam wiele o swojej twórczości: o tym, jak powstaje książka, skąd czerpie inspiracje, jak przełamać twórczy impas i wiele innych. Przedstawiła swoich ulubionych bohaterów, opowiedziała też nieco o sobie prywatnie.  Uczniowie mieli mnóstwo pytań do Pani Beaty, a ona na wszystkie próbowała znaleźć odpowiedź! Mamy nadzieję, że uda nam jeszcze kiedyś spotkać z pisarką. A tymczasem z niecierpliwością czekamy na nową książkę!

Chwila dla melomana!

Dnia 22 listopada klasa III a Gimnazjum wybrała się na koncert do Filharmonii Krakowskiej. Okazja była nie byle jaka, bo na scenie wraz z orkiestrą występowała nasza uczennica Ania Śmigla. Należy przyznać, że koncert był niezwykłym przeżyciem. Piękna muzyka Straussa, a szczególnie znany i powszechnie lubiany Marsz Radeckiego, wzbudziła wiele emocji. Oprócz muzyki mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska instrumentom i wirtualnie zwiedzić  Filharmonię. Z pewnością jeszcze wiele razy wybierzemy się posłuchać pięknej muzyki klasycznej!

Święto Niepodległości

Dnia 12 listopada nasze szkoły: Gimnazjum i Liceum im. Bogdana Jańskiego w Krakowie  uroczyście obchodziły Święto Niepodległości. Uczniowie klasy 3b Liceum pod opieką mgr Dariusza Tańculi przygotowali prezentację multimedialną ukazującą dzieje Polski od legendarnego powstania państwa polskiego, aż po czasy współczesne.

Kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie

Uczniowie Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Krakowie współpracują systematycznie z Hospicjum św. Łazarza.  W dniu 2 listopada 2013 r. wzięli oni udział w kweście na cmentarzu Batowice w ramach akcji "Pola Nadziei", której celem nie tylko zbieranie funduszy dla Hospicjum, ale także uwrażliwianie na cierpienie i przemijanie oraz propagowanie idei niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i potrzebującym.

Dni papieskie

Gimnazjum i Liceum im. Bogdana Jańskiego w Krakowie uroczyście obchodziło tegoroczne Dni Papieskie. W dniu 18.10.2013r. odbył się zorganizowany przez mgr Iwonę Gębuś i mgr Kingę Wodecką –Koterwę Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II.