WYDARZENIA

PIERWSZY ROK- PIERWSZY KROK

W roku szkolnym 2013/14 realizowany jest w naszej szkole program profilaktyczny pt. „Pierwszy rok - pierwszy krok”, skierowany do uczniów pierwszych klas gimnazjum, wychowawców klas i rodziców. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w warsztatach:  „Budujemy bezpieczną klasę” oraz „Moc Emocji” przeprowadzonych przez pracowników Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, natomiast rodzice mieli możliwość spotkania się ze specjalistą na szkoleniu dotyczącym poprawy relacji z dzieckiem oraz skutecznego radzenia sobie z trudnymi i ryzykownymi zachowaniami.  Program kończy się cyklem szkoleń dla wychowawców i rady pedagogicznej szkoły poruszające tematykę problemów okresu adolescencji uczniów. 

 

Wigilia szkolna

20.12.2013 r. odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Jasełka.
Uroczystość przygotowały klasy gimnazjalne i klasa IIIb Liceum pod kierunkiem mgr Iwony Gębuś i mgr Kingi Wodeckiej-Koterwy. Oprawę plastyczną w postaci aniołków, gwiazdek i mrozowych malowideł przygotowała mgr Agnieszka Cygan. 
 

Wigilijny Turniej Trójek Piłkarskich

W  sobotę 21 grudnia 2013 r. odbył się w naszej szkole  Wigilijny Turniej "Trójek Piłkarskich", który zorganizował mgr Artur Wach. Brało w nim udział 5 drużyn niestety w związku z tym, że był to okres przedświąteczny nie dopisali kibice. Była radość  zwycięzców i troszkę łez rozczarowania oraz godna postawa przegranych faworytów. Były TEŻ medale dla pierwszych trzech "Trójek" i 3 godziny świetnej zabawy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 

Konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową

Szkolny Samorząd Uczniowski ogłosił Konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową! Zadaniem każdej klasy było przygotowanie 1 do 3 ozdób choinkowych, mogło to być np. samodzielnie wykonana bombka, fantazyjny łańcuch (do 4 m), kukiełka, aniołek. Liczył się ciekawy pomysł i estetyczne wykonanie.

 

Pomagamy w Szlachetnej Paczce!

„Tyle masz, ile dajesz innym” – mówi Papież Franciszek. Wierni temu przesłaniu zdecydowaliśmy się na udział w akcji Szlachetna Paczka. Klasa I a Gimnazjum przygotowała paczkę dla jednej z krakowskich rodzin.  Od dawna wiadomo, że większą radością jest obdarowywać, niż być obdarowywanym, dlatego przygotowanie tego niezwykłego prezentu sprawiło nam wielka frajdę! Mamy nadzieję, że podarowane przez nas artykuły sprawią, że święta w tej rodzinie będą wyjątkowe! 

 

Święto Patrona

Dnia 4.12.2013 r. Gimnazjum i Liceum uroczyście obchodziły Święto Patrona – Bogdana Jańskiego. Po przywitaniu przez Dyrektora  zebranych i zaproszonych gości, głos zabrała Prezes Hutniczego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Krakowie – Pani Genowefa Chudoba, która wręczyła nowoprzyjętym do klubu uczniom legitymacje honorowego krwiodawcy i drobne upominki. Następnie wręczono uczniom Szkół Podstawowych nr 101, 104 i 155 oraz przedstawicielom naszych szkół  nagrody za zdobycie pierwszych miejsc w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II.

 

Pomagamy rodzinnym domom dziecka!

W dniach od 25 listopada  do 6 grudnia 2013 roku trwa akcja Góra Grosza, zorganizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja wspiera rodzinne domy dziecka, organizując pomoc samotnym dzieciom. Nasza szkoła włączyła się w tę akcję. Jeden grosz znaczy niewiele, ale milion groszy może pomóc wielu ludziom!