PIERWSZY ROK- PIERWSZY KROK

W roku szkolnym 2013/14 realizowany jest w naszej szkole program profilaktyczny pt. „Pierwszy rok - pierwszy krok”, skierowany do uczniów pierwszych klas gimnazjum, wychowawców klas i rodziców. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w warsztatach:  „Budujemy bezpieczną klasę” oraz „Moc Emocji” przeprowadzonych przez pracowników Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, natomiast rodzice mieli możliwość spotkania się ze specjalistą na szkoleniu dotyczącym poprawy relacji z dzieckiem oraz skutecznego radzenia sobie z trudnymi i ryzykownymi zachowaniami.  Program kończy się cyklem szkoleń dla wychowawców i rady pedagogicznej szkoły poruszające tematykę problemów okresu adolescencji uczniów.