Święto Patrona

Dnia 4.12.2013 r. Gimnazjum i Liceum uroczyście obchodziły Święto Patrona – Bogdana Jańskiego. Po przywitaniu przez Dyrektora  zebranych i zaproszonych gości, głos zabrała Prezes Hutniczego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Krakowie – Pani Genowefa Chudoba, która wręczyła nowoprzyjętym do klubu uczniom legitymacje honorowego krwiodawcy i drobne upominki. Następnie wręczono uczniom Szkół Podstawowych nr 101, 104 i 155 oraz przedstawicielom naszych szkół  nagrody za zdobycie pierwszych miejsc w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II.

Uroczystości związane ze świętem Patrona poprzedził konkurs plastyczny pod hasłem „Bogdan Jański - Patriota”.  Pierwsze miejsce zajął w nim Kamil Buczak z klasy 2a Liceum, a drugie miejsce zajęły: Magdalena Knurowska z klasy 1a Liceum i Patrycja Styryjska z klasy IIIb Gimnazjum.
Po uroczystym wręczeniu nagród przystąpiono do konkursu, w którym brały udział trzy drużyny. Konkurs Wiedzy o Patronie poprowadził mgr Czesław Rachwał – katecheta. Pierwsze miejsce zajęła grupa uczniów z klasy I a Gimnazjum: Natalia Gądek, Patryk Kujawski i Angela Mazepus, drugie Agata Antoniewicz i Jakub Ziembiński z klasy 2a Liceum, a trzecie Anna Śmigla, Grzegorz Kowal i Grzegorz Kusiak z klasy IIIa Gimnazjum. W trakcie trwania konkursu prezentowano patriotyczny montaż nawiązujący tematycznie do okresu, w którym żył i działał Bogdan Jański. Na zakończenie uroczystości odbył się wykład mający na celu przybliżenie młodzieży sylwetki Patrona, poprowadzony przez kapelana Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Krakowie ks. Artura Kardasia. Wręczeniem nagród za zdobycie pierwszych miejsc w Konkursie Wiedzy o Patronie zakończono obchody Święta Szkoły.