Dni papieskie

Gimnazjum i Liceum im. Bogdana Jańskiego w Krakowie uroczyście obchodziło tegoroczne Dni Papieskie. W dniu 18.10.2013r. odbył się zorganizowany przez mgr Iwonę Gębuś i mgr Kingę Wodecką –Koterwę Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II.

Spotkanie z Grzegorzem Sudołem

Dnia 18 października 2013r. gościliśmy znanego polskiego lekkoatletę Grzegorza Sudoła, specjalizującego się w chodzie sportowym. Trzykrotnego olimpijczyka, uczestnika mistrzostw świata oraz srebrnego medalistę mistrzostw Europy. Zaproszony gość opowiedział o swojej karierze sportowej i przedstawił prezentację z igrzysk olimpijskich. Następnie przeprowadzono konkurs z nagrodami (sportowe koszulki), po którym uczniowie nawiązali rozmowę z Gościem. Na zakończenie Pan Sudoł rozdał autografy i  spotkał się z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym szkół.

Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych

Przy przepięknej pogodzie w dniu 12 października odbyła się pierwsza jesienna edycja Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych. Dzięki uczniom klasy III Gimnazjum możemy cieszyć się kolejnymi sukcesami, bowiem na dystansie 1000 m laureatem III miejsca został Grzegorz Kowal, a tuż zanim na miejscu IV znalazł się Piotr Sendor. Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne wygrane!

Wycieczka integracyjna do Lubogoszczy

Za nami trzy wspaniałe dni! Baza młodzieżowa Lubogoszcz okazała się znakomitym  miejscem na wspólną zabawę i naukę. 8 października wyjechaliśmy w góry, aby poznać się lepiej, a przy okazji zwiedzić nowe, ciekawe miejsca.

Żonkilowy Marsz Nadziei

3 października uczniowie Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Krakowie (os. Niepodległości 19) wzięli udział w organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” Żonkilowym Marszu Nadziei.

Wycieczka klasy I a Gimnazjum do Woli Radziszowskiej

Dnia 25 września klasa Ia Gimnazjum wybrała się na wycieczkę, aby zwiedzić prehistoryczną osadę w Woli Radziszowskiej - wsi położonej w powiecie krakowskim, w gminie Skawina. Z dokumentu, wydanego w 1402 przez dziekana wynika, iż pierwsza  wzmianka o wsi Bynpachów pochodzi  z około 1234 roku. Połowa wsi nazwanej wtedy Bonnaczów należała do klasztoru Benedyktynów w Tyńcu. W XIV wieku utarła się nowa nazwa wsi - Wola Radziszowska.

Sportowy początek

24 i 25 września 2013 r. rozpoczęliśmy kolejny cykl zajęć edukacyjnych pt. „Rowerowa szkoła”, w której zachęcamy młodzież do bezpiecznego poruszania się rowerami po ulicach i ścieżkach rowerowych. Dążymy i zachęcamy również do propagowania aktywnego spędzania czasu wolnego na rowerach.