Za nami dzień drzwi otwartych

Pełną ofertę naszych Szkół mieli okazję poznać rodzice i uczniowie, którzy odwiedzili nas 12 bądź 15 marca w czasie dni drzwi otwartych. Na tę okazję dyrekcja, nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele atrakcji. Więcej szczegółów można dowiedzieć się z filmu, którego autorem jest nasz licealista Zbigniew Siwek.

Konkurs ortograficzny rozstrzygnięty!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 21 lutego 2014 r. odbyło się w naszej szkole Wielkie Dyktando. Konkurs zorganizowały nauczycielki języka polskiego: panie Wanda Kasprzyk, Iwona Gębuś i Joanna Bajer.

Nasi gimnazjaliści na warsztatach w Młodzieżowej Akademii Filmowej

6 marca 2014 r. uczniowie Gimnazjum uczestniczyli w wyjątkowej lekcji w ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej. W krakowskim kinie Kijów obejrzeliśmy specjalnie przygotowaną prelekcję na temat: Jak powstaje scenariusz filmowy.

Ogłoszenie wyników - Alfik matematyczny

27 listopada 2013 roku nasi uczniowie brali udział w ogólnopolskim konkursie Alfik Matematyczny. W konkursie tym wzięło udział blisko 54 tys. uczniów z 1349 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zadaniem uczestników było rozwiązanie przekrojowego testu wiedzy z zakresu matematyki.

Podziękowania za udział w wolontariacie na rzecz Hospicjum św. Łazarza

2. XI. 2013 r. w ramach współpracy z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie odbyła się na Cmentarzu Batowice kwesta mająca na celu pozyskanie środków przeznaczonych na pomoc starszym i nieuleczalnie chorym.

Wielkie szkolne dyktando

Dnia 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ponieważ „Polacy nie gęsi, swój język mają”, my też postanowiliśmy uczcić to święto Wielkim Szkolnym Dyktandem.  W piątek wszyscy uczniowie napisali bardzo trudny, najeżony pułapkami ortograficznymi test. Najlepsi z najlepszych zmierzą się w finale, w którym trzeba będzie wykazać się znajomością poprawnej polszczyzny. Życzymy powodzenia!

PIERWSZY ROK- PIERWSZY KROK

W roku szkolnym 2013/14 realizowany jest w naszej szkole program profilaktyczny pt. „Pierwszy rok - pierwszy krok”, skierowany do uczniów pierwszych klas gimnazjum, wychowawców klas i rodziców. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w warsztatach:  „Budujemy bezpieczną klasę” oraz „Moc Emocji” przeprowadzonych przez pracowników Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, natomiast rodzice mieli możliwość spotkania się ze specjalistą na szkoleniu dotyczącym poprawy relacji z dzieckiem oraz skutecznego radzenia sobie z trudnymi i ryzykownymi zachowaniami.  Program kończy się cyklem szkoleń dla wychowawców i rady pedagogicznej szkoły poruszające tematykę problemów okresu adolescencji uczniów.