Dni papieskie

Gimnazjum i Liceum im. Bogdana Jańskiego w Krakowie uroczyście obchodziło tegoroczne Dni Papieskie. W dniu 18.10.2013r. odbył się zorganizowany przez mgr Iwonę Gębuś i mgr Kingę Wodecką –Koterwę Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II.

W konkursie brali udział uczniowie okolicznych szkół podstawowych i gimnazjum. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w terminie późniejszym, a nagrody wręczone w dniu 4 grudnia 2013 r. Zorganizowano także wewnątrzszkolny konkurs na album poświęcony życiu i działalności Papieża Polaka.
Na zakończenie obchodów, dnia 24.10.2013 r. odbył się uroczysty apel, którego myślą przewodnią były nauki Jana Pawła II. Montaż słowno – muzyczny przygotowała opiekunka szkolnego kółka teatralnego mgr Joanna Bajer wraz z grupą swoich podopiecznych. O oprawę muzyczną zadbał mgr Krzysztof Kozak, a scenografię przygotowała mgr Agnieszka Cygan. Przygotowana prezentacja ujmowała Serca przypomnieniem filozoficznych przemyśleń Jana Pawła II na temat szacunku do drugiego człowieka, altruizmu oraz patriotyzmu w czasach pokoju.