Wigilia szkolna

20.12.2013 r. odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Jasełka.
Uroczystość przygotowały klasy gimnazjalne i klasa IIIb Liceum pod kierunkiem mgr Iwony Gębuś i mgr Kingi Wodeckiej-Koterwy. Oprawę plastyczną w postaci aniołków, gwiazdek i mrozowych malowideł przygotowała mgr Agnieszka Cygan.
W trakcie apelu otrzymaliśmy wiele ciekawych informacji na temat obchodów Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach na terenie całego świata. Dowiedzieliśmy się także co jedzą w ten wigilijny czas nasi europejscy sąsiedzi oraz skąd wzięła się tradycja ubierania choinki, pisania kartek z życzeniami, łamania się opłatkiem czy śpiewania kolęd itp.
Następnie byliśmy świadkami jak można spędzić Wigilię w miejscu dziwnym i niespotykanym to znaczy w autobusie. Uczniowie pokazali nam jak w ten wyjątkowy w roku wieczór ludzie potrafią się zmienić, przejść wręcz metamorfozę od wrogości do życzliwości. Występ uświetniły kolędy wykonane przez nasze uczennice z klasy Ia, które tworzyły partie chóru dla wokalistki Śmigla Anny z klasy IIIa Gimnazjum. Po złożeniu sobie wzajemnie życzeń uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal na klasowe spotkania wigilijne.