Święto Niepodległości

Dnia 12 listopada nasze szkoły: Gimnazjum i Liceum im. Bogdana Jańskiego w Krakowie  uroczyście obchodziły Święto Niepodległości. Uczniowie klasy 3b Liceum pod opieką mgr Dariusza Tańculi przygotowali prezentację multimedialną ukazującą dzieje Polski od legendarnego powstania państwa polskiego, aż po czasy współczesne.

Spotkanie uświetnił weteran walk o Polskę niepodległą,  uczestnik kampanii wrześniowej, żołnierz AK – kapitan Wojska Polskiego, historyk - Stanisław Szuro ps. Zamorski. Pan kapitan bardzo ciekawie i z dowcipem opowiedział nam swoją historię dotyczącą wydarzeń z okresu okupacji i tuż po niej. Dowiedzieliśmy się o akcjach zbrojnych, życiu w obozach w Pustkowie i Sachsenhausen-Oranienburg i Bergen-Belsen oraz o tym jak cudem ocalał mając już zasądzony wyrok śmierci w okresie stalinowskim.