konkursy i osiągnięcia

"Różne oblicza Hiszpanii"

Kilka tygodni temu podzieliliśmy się radosną wiadomością o sukcesie naszej uczennicy Dominiki Ronij, która została laureatką szczebla wojewódzkiego Konkursu Tematycznego "Różne oblicza Hiszpanii". Dzisiaj, 21 maja w VI Liceum Ogólnokształcącym odbyło się uroczyste podsumowanie zmagań, podczas którego laureaci i finaliści odebrali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy sukcesu!

Konkurs „Różne oblicza Hiszpanii”

Sukces uczennicy naszej szkoły!
Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3a gimnazjum Dominika Ronij została laureatką tematycznego konkursu języka hiszpańskiego „Różne oblicza Hiszpanii”. Po pokonaniu etapów szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego Dominika znalazła się w gronie dziesięciorga najlepszych w Małopolsce.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 21 maja w VI Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Gratulujemy!

Sportowe sukcesy Naszej Uczennicy!

Uczennica klasy 3 d naszej szkoły Julia Sobczyk została powołana do Kady Narodowej Polski w Lekkiej Atletyce.

W minionym roku, skokiem na wysokość 173 cm, w skoku wzwyż uplasowała się na pierwszym miejscu w Polsce w kategorii młodzików. Uzyskany wynik podczas XVII Międzynarodowego Mityngu Beskidianathletic był minimum EAA na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych. Niestety, wiek nie pozwolił Julii startować w kategorii starszej, tym samym nie mogła ona reprezentować barw Polski na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce w Győr / Węgry.

Pasję do lekkiej atletyki Julia dzieli z tańcem w Studium Baletowym Opery Krakowskiej.

Harmonogram konkursów przedmiotowych

Ogłaszamy harmonogram tegorocznych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty - Otwórz.

Małopolski Mityng Lekkoatletyczny

W dniu 3 czerwca na stadionie AWF w Krakowie odbył się Małopolski Mityng Lekkoatletyczny " I Ty możesz zostać Mistrzem". Uczennica klasy 2 d Julia Sobczyk zdobyła 2 miejsce w skoku wzwyż uzyskując fenomenalny wynik- 168 cm, jednocześnie poprawiając swój rekord życiowy o 8 cm. Uzyskany wynik pozwolił Julii uplasować się w Polsce na 1 miejscu. Gratulujemy!

KONKURS NAUKOWO-KULTUROWY „PLUS RATIO QUAM VIS”

Nasza Szkoła zachęca do udziału w KONKURSIE NAUKOWO-KULTUROWYM „PLUS  RATIO  QUAM  VIS”.

W roku szkolnym 2018/2019  tematem wiodącym konkursu będzie hasło:

SŁUŻĄC OJCZYŹNIE - pracą, myślą, talentem.

Organizatorzy:

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius

Stowarzyszenie SZERSZE HORYZONTY

Akademia Żakowska w Krakowie

Więcej informacji na stronie:

Zgłoszenia przyjmują:

Aleksandra Paluch i Barbara Sołtys-Wcisło

XII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Mitach i Kulturze Antycznej

17 maja odbył się finał XII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mitach i Kulturze Antycznej. Magda Bielecka zajęła I miejsce, a Kamila Dziedziniewicz otrzymała list gratulacyjny za osiągnięcie wysokiego wyniku (obie uczennice z klasy 3a gimnazjum).Gratulujemy! Konkurs organizowany jest przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży pod patronatem Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zachęcamy wszystkich miłośników mitologii i starożytności do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

[1] 2 3 4 5