konkursy i osiągnięcia

Sukcesy sportowe Bartka Szczygła

Mijający I semestr roku szkolnego 2017/2018 obfitował w sukcesy na wysokim poziomie sportowym Bartka Szczygła, ucznia klasy 3 a.
Oto niektóre z nich:
1. Zakwalifikowanie się do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Tenisowym WTK PUCHAR FAMILY TENNIS CAMP.
W rozgrywkach mogło brać udział tylko po 16 zawodników i zawodniczek. Zawody trwały 3 dni odbywały się w Ściegnach k. Karpacza. Każdy uczestnik miał do rozegrania po kilka meczy.
Finalnie Barek wygrał 4 mecze.
2. I miejsce w ogólnopolskim turnieju tenisa ziemnego WTK Kadetów.
Zawody odbyły się w Krakowie na kortach krytych 4-5.11.2017.
W turnieju brało udział wielu bardzo dobrych zawodników.
Bartek rywalizował w grze podwójnej (deblu).
3. Uczestnictwo w ogólnopolski turniej WTK kadetów (11.11.-12.11.2017), na kortach ziemnych GKS Górnik Łęczna.
W rozgrywkach uczestniczyli zawodnicy z całej Polski. Każdy z nich rozgrywał po klika meczy, niektóre trwały nawet po 2 godziny!
4. Udział w ogólnopolskim turnieju tenisa ziemnego WTK, który zorganizowany był w Rudzie Śląskiej w dniach 23.-24.09.2017.
Każdy z uczestników starał się zagrać jak najlepiej. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym.
Bartek po pokonaniu rywali tenisowych, doszedł do półfinału w grze singlowej.

Turniej tańca towarzyskiego

27 stycznia w Szkole Podstawowej nr 155 został zorganizowany Turniej Tańca Towarzyskiego "Karnawałowy mini pląs." Z dużym powodzeniem wzięła w nim udział nasza uczennica klasy 2 d Ania Wrona, reprezentująca Centrum Tańca M.I. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zachęcamy do oglądnięcia większej ilości zdjęć na stronie Okręgowego Małopolskiego PTT.

XV KRAKOWSKI KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 22 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury odbyły się eliminacje rejonowe XV Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego, w których reprezentowało nas troje uczniów: Dominika Ronij z 2a, Michał Pyzioł z 2c oraz Klaudia Żuwała z 3a. Każdy z uczestników przygotował swoją własną interpretację wybranego utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy. Pomimo sporej dawki stresu występy wypadły znakomicie – Dominika Ronij zdobyła I miejsce w konkursie. Czeka ją teraz występ na ostatnim etapie w Finale Krakowskim, który odbędzie się 30 stycznia. Całej Trójce naszych uczniów serdecznie gratulujemy, a Dominice życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu. Trzymamy kciuki!

Ogłoszenie wyników w konkursie literacko-plastycznym dla szkół podstawowych pt. „Kraków nad Wisłą”.

Kraków zawsze był miastem nad Wisłą, a rzeka miała wpływ nie tylko na jego krajobraz, życie społeczno – gospodarcze, ale również na historię i kulturę. Jest scenerią wielu krakowskich legend. We wciąż rozwijającym się mieście chcemy zwrócić uwagę na to, co było pierwsze – rzekę – i dlatego uczyniliśmy ją źródłem inspiracji dla działalności twórczej dzieci i młodzieży.

Ogłaszamy listę finalistów!

Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom nastąpi w czasie
Dnia Otwartego naszej Szkoły w sobotę – 22 kwietnia 2017 r. – o godz. 9.30!

Konkurs „Kraków nad Wisłą”

Tematem naszego konkursu jest Wisła, a pretekstem Rok Rzeki Wisły, który obchodzimy w 2017 r.

Kraków zawsze był miastem nad Wisłą, a rzeka miała wpływ nie tylko na jego krajobraz, życie społeczno – gospodarcze, ale i na historię i kulturę. Jest scenerią wielu krakowskich legend. Chociaż Smok Wawelski wypił jej połowę, rzeka wciąż płynie dalej. Na pamiątkę zwycięstwa krakowskich włóczków (czyli flisaków) nad Tatarami co roku ulicami Krakowa hasa lajkonik.

Terminy konkursów przedmiotowych

Informujemy, że ustalono terminy kolejnych etapów konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2015/2016 przez Kuratorium Oświaty w Krakowie dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego, zgodnie z Zarządzeniem Nr 27/15 Małopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 17 lipca 2015 r. Uczniowie zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się do nauczyciela danego przedmiotu, od którego otrzymają druk zgody rodzica na uczestnictwo w konkursie.

Najlepsi w konkursie Kangur Matematyczny

Gimnazjaliści Jańskiego wzięli udział w 24 edycji konkursu Kangur Matematyczny.