konkursy i osiągnięcia

Najlepsi w konkursie Kangur Matematyczny

Gimnazjaliści Jańskiego wzięli udział w 24 edycji konkursu Kangur Matematyczny.

Dzień Ziemi – Konkurs fotograficzny

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs fotograficzny pt. „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”.

Pamiętamy o Świętym Janie Pawle II

Ogłoszony w marcu konkurs poetycki, związany z 10 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II został rozstrzygnięty. Wśród licznych wierszy o naszym wielkim rodaku, które napłynęły do komisji konkursowej, wybraliśmy jeden, wyjątkowy. Autorką utworu jest uczennica klasy II gimnazjum: Angela Mazepus. Gratulujemy!

Konkurs Prymus rozstrzygnięty

W Naszej Szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu dla młodych fanów języka angielskiego "Prymus”. W konkursie wzięli udział uczniowie z czterech szkół podstawowych: SP.80, SP.101, SP.155 oraz SP.156. Wśród szóstoklasistów najlepszą okazała się uczennica Szkoły Podstawowej nr 155, Izabela Piwowarczyk, zdobyła ona maksymalną ilość punktów.

Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego

W marcu, w naszym Gimnazjum i Liceum pod kierunkiem Pań: Joanny Bajer i Laury Werner, przeprowadzono konkurs ortograficzny - „Mistrz Ortografii”. 30 marca, zakończył się trzeci (ostatni) etap konkursu.
I miejsce i tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii otrzymał uczeń klasy Ib Gimnazjum – Miłosz Tomasik
II miejsce zajęła uczennica klasy Ib Gimnazjum – Wiktoria Turek
III miejsce zajęła uczennica klasy Ic Gimnazjum – Izabela Kwaśniewska.

Konkurs recytatorski rozstrzygnięty!

15 grudnia 2014 r. odbył się finał konkursu recytatorskiego, którego tematem w tym roku była Zima w poezji. Uczniowie zaprezentowali bardzo ambitne wiersze. Potrafili znakomicie zinterpretować poezję polskich poetów.

Konkurs na najładniej przystrojoną salę i najpiękniejsze jajko wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych odbył się konkurs na najładniej przystrojoną salę. I miejsce zajęła klasa 3b Liceum a II miejsce ex aequo zajęły klasa 1a Liceum oraz klasa Ia Gimnazjum. Z tej samej okazji odbył się konkurs na najpiękniejsze jajko wielkanocne. Każda klasa wykazała się kreatywnością i przepięknie udekorowała pisanki, które możecie podziwiać na załączonych zdjęciach. Doceniając zaangażowanie każdej klasy postanowiliśmy nagrodzić wszystkich biorących udział w tym konkursie.